Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ŠPERKY-REJČKA
Šperky-Rejčka
Autor

Rejčka, neboli Eliška Rejčka, původním jménem Richenza Piastovna, byla českou a polskou královnou, druhou manželkou Václava II. i Rudolfa Habsburského, je má oblíbená historická postava.

Při hledání jména, pod kterým budu vyrábět šperky, jsem tedy dlouho nerozvažovala a vybrala si toto. V skutečnosti se jmenuji Marta a žiji v Praze.

Pro šperky, obzvláště náušnice, mám slabost již mnoho let. Občas mne napadlo, že by se mi nějaké náušnice líbily a ne a ne na ně nikde narazit. Zkusila jsem proto šperky vyrábět a ono to šlo! Nejdřív byla výroba šperků jen koníčkem pouze pro mou radost. Fintilky kolem mě ale nedaly jinak, než že také chtějí nosit šperky ode mne. Začala jsem proto tvořit i pro ostatní a za penízky. Stejně si ale občas udělám radost a vyrobím si něco "pro sebe na zakázku".

Doufám, že se vám budou líbit a přijdete se zase brzy podívat. Šperky tvořím z různých materiálů a komponentů. Většinou podle nálady a také podle toho, co zajímavého objevím či jakou novu techniku si osvojím. Na těchto stránkách najdete náušnice, náramky, náhrdelníky, korálkové šňůry i přívěsky na mobil. Ráda zhotovuji šperky na zakázku, když vím, kdo je bude nosit. Spolu s kamarádkou, která ráda šije, jsme začaly vyrábět taštičky na holčičí drobnosti.