Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ŠPERKY-REJČKA » Malovaná skla
Malovaná skla

V této části bych Vám ráda představila průřez z kolekce malovaných skel. Malování skel se zabývám řadu let a jelikož mám velmi ráda české sklo, dlouhodobě spolupracuji s několika velmi šikovými českými skláři, kteří mi na základě mých návrhů dodávají skleněné polotovary z čirého lehaného skla.

Na počátku čiré sklo probouzím k životu vitrážovými barvami. Barevné kombinace volím obvykle podle momentální nálady, takže se v nich dráží část mé duše. Díky použité technice je každý ze šperků unikát a proto dva naprosto stejné šperky nepotkáte.

Většina špěrků z této kolekce, k mé velké radosti, již má svou novou majitelku, takže pokud budete mít štěstí možná se někde s nimi potkáte. Do této galerie jsem zařadila i šperky, které k mé velké lítosti postihl smutný konec v podobě pádu na žulovou dlažbu a přeměna na skleněný prach. Zbyla  mi tak po nich pouze vzpomínka v podobě fotografie.

Malované sklo - mašle Náhrdelník malované sklo modré Malované sklo - žlutočervená dvojitá mašle
Náhrdelník malované sklo Náhrdelník malované sklo Náhrdelník malované sklo - čtverec
Část kolekce malovaných skel jsme fotili v průběhu hudebního festivalu Prázdniny v Telči , který se koná řadu let na přelomu července a srpna. Věřím že jedna návštěva stačí k tomu, abyste si toto místo zamilovali, stejně jako já. Historické jádro Telče uzavřené rybníky a branami si po celá staletí zachovalo svojí příznačnou tvář jako z časů Zachariáše z Hradce českého šlechtice a humanisty za jehož působení zažilo hospodářství v Telči a okolí nebývalý rozmach. Zakládal nové rybníky, zaváděl moderní způsoby hospodaření a zakládal cechy. Stavebně upravil celé město a hlavně náměstí. Za pomoci italských architektů přestavěl telčský hrad na honosný renezanční zámek. Historické jádro představuje dobře zachovaný goticko-renesanční urbanistický celek, který dokumentuje vyspělou renesanční stavební a uměleckou kulturu druhé poloviny 16. století, což byl důvod proč se historické jádro Telče stalo součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Když tomu ještě přidáte výborné jídlo, pití a neopakovatelnou atmosféru hudebního festivalu dostanete důvod, proč se sem se svým stánkem tak ráda rok co rok ve stejnou dobu vracím stále na stejné místo na rohu pod zámeckou věží.
Náhrdelník malované sklo Náhrdelník malované sklo - kravata Náhrdelník malované sklo - houpačka